poniedziałek, 18.11.2019r.
Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

2019-10-21 | komentarzy: 0 | pobierz w formacie pdf | powiadom znajomego

Korzystając z uprzejmości władz gminy Pilzno oraz pięknej pogody w niedzielę 20 października zorganizowaliśmy w Zwierniku Super Oes. Nadrzędnym celem poza dobrą zabawą było zebranie funduszy na dokończenie remontu siedziby naszego Klubu. Zawody obywały się na bardzo ciekawym drogowym odcinku z szybkimi sekcjami, oporami i spadaniami, więc 36 kierowców rywalizujących ze sobą miało pełne ręce roboty. Podium w swoich klasach wywalczyli:
Klasa K1
1. Krzysztof Tomczyk / Mariusz Kurowski - Fiat 126p
2. Marcin Tabasz / Marek Szęszoł - Fiat 126p
 
Klasa K2
1. Kamil Momola / Nikoletta Wiktor - Fiat Seicento
2. Dawid Kalisz / Piotr Szudy - Fiat Seicento
3. Dariusz Gajdosz / Marek Kujawski - Fiat Cinquecento
 
Klasa K3
1. Piotr Pastuła / Mateusz Czekaj - Peugeot 106
2. Szymon Gawenda / Bartosz Turek - Citroen Saxo
3. Mateusz Firmuga / Bartosz Firmuga - Citroen Saxo
 
Klasa K4
1. Paweł Prokop / Konrad Lipiński - BMW 320
2. Monika Ryndak / Weronika Scicińska - Renault Clio
3. Andrzej Budzyński / Wojtek Furman - Honda Civic
 
Klasa K5
1. Andrzej Kaczmarek / Jakub Kubat - Seat Leon
2. Andrzej Dykas / Paweł Piczak - Subaru Impreza STI
3. Jakub Czoch / Adrian Szewczyk - VW UP PROTO
 
Klasa Gość
1. Przemysław Gosztyła / Barbara Gosztyła - Opel Astra GSi
2. Patryk Kielar / Sławomir Leja - Fiat Seicento
 
Po części sportowej odbyły się przejazdy licytowane w których śmiałkowie którzy wspomogli remont klubu, mogli poczuć dużą dawkę adrenaliny, przejeżdżając z zawodnikami odcinek specjalny.
 
Wielkie podziękowania dla naszych przyjaciół z Pilzna. Przede wszystkim dla Burmistrz Miasta Pilzno - pani Ewy Gołębiowskiej, dzięki Niej ta impreza mogła by się odbyć.
Jak zawsze duża pomoc ze strony Radnego Miasta Pilzno - pana Marcina Potempy, sołtysa Zwierniku. Marcin, który przed, w trakcie i po imprezie bierze czynny udział w jej organizacji.
Osoby biorące udział w zabezpieczeniu trasy - strażacy z OSP Pilzno, Łęki oraz Zwiernik pod dowództwem pana Wacława Jurek. Kolejne podziękowania kieruję zabezpieczenie medyczne, niezawodne i punktualne, kolegi Sebastiana Radzika. Następne podziękowania dla Komendy Powiatowa Policji w Dębicy, która doskonale zabezpiecza imprezy na drogach naszego Powiatu.

Ale jeszcze raz gorące podziękowania kieruję do pani Ewy Gołębiowskiej, dzięki szybkiemu działaniu i wzorowej współpracy kolejny raz mogliśmy zorganizować ciekawe zawody.

Dziękujemy również wszystkim naszym darczyńcom, podczas tej imprezy udało się zebrać konkretną kwotę, dzięki której będziemy mogli dokończyć prace przy remoncie.

Na koniec pozostawiam podziękowania dla naszych koleżanek i kolegów z klubu, zaangażowanych w organizację tego Super Oesu. To dzięki Wam klub działa i może funkcjonować! Jesteśmy świetnym zespołem, który jest w stanie zorganizować udaną imprezę. Pomimo problemów związanych z remontem to był udany sezon, bogaty w różne zawody.

Zorganizowaliśmy cztery imprezy typu Super Oes, w tym jeden "wyjazdowy", a także ciekawą Rundę Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego - KJS Rajd Ziemi Dębickiej. Braliśmy udział praktycznie w każdej imprezie organizowanej na terenie naszego Okręgu. Jeszcze raz - DZIĘKUJĘ!

Na podsumowanie sezonu 2019 będzie jeszcze okazja, podczas Klubowych Andrzejek 29 listopada, na które już teraz serdecznie zapraszam. Myślę, że sezon 2020 będzie równie ciekawy, a plany mamy bardzo ambitne.

Pozdrawiam raz jeszcze i do usłyszenia :)

galeria zdjęć by T.Kielar

galeria zdjęć by M.Włodek

Mirek Matelowski

Do pobrania:

wyniki_Zwiernik_2019.pdf

2019-10-09 | komentarzy: 0 | pobierz w formacie pdf | powiadom znajomego

Super Oes Zwiernik 2019

Po bardzo udanych zawodach w Lesku nie zwalniamy tempa i tym razem meldujemy się w zaprzyjaźnionej gminie Pilzno, gdzie dzięki uprzejmości Pani Burmistrz Ewy Gołębiowskiej w dniu 20 października organizujemy Super Oes Zwiernik. Będą to typowo towarzyskie zawody, nie wliczane do klasyfikacji Pucharu AK Stomil, których celem będzie zebranie pieniędzy na dokończenie remontu siedziby naszego Klubu zalanej na wiosnę. Pomimo zaawansowanych prac w dalszym ciągu potrzebujemy pieniędzy aby dokończyć remont i skupić się na tym co lubimy najbardziej, czyli organizowaniu zawodów.

Zapraszamy więc do udziału wszystkich, którzy chcą wspomóc nasz Klub przy okazji dobrze się bawiąc. Wpisowe traktujemy jako cegiełkę na remont. Wszystkie szczegóły dotyczące startu znajdują się w regulaminie uzupełniającym. Pamiętajcie, że można wystartować również w pełni cywilnym samochodem, posiadającym ważny przegląd i OC.

Jeżeli nie chcesz rywalizować na drogowym odcinku to również mamy dla Ciebie propozycję. Po zawodach odbędą się przejazdy licytowane w których można będzie zasiąść na prawym fotelu wybranego przez siebie samochodu i doświadczyć emocji pilota rajdowego. Serdecznie zapraszamy do Zwiernika, emocji na pewno nie zabraknie.

pp

Do pobrania:

regulamin_uzupelniajacy_zwiernik_2019.pdf
zgloszenie_zwiernik_2019.doc
plakat_zwiernik_2019.jpg
Harmonogram OA BK Zwiernik 2019.pdf
lista_zgloszen_Zwiernik_2019_F.pdf

2019-10-08 | komentarzy: 0 | pobierz w formacie pdf | powiadom znajomego

Za nami 5 Runda Pucharu Automobilklubu STOMIL w Dębicy oraz 5 Runda Mistrzostw Galicji o nazwie Super Oes Lesko. Zawody odbyły się 6 października na drogowym odcinku w gościnnej bieszczadzkiej gminie Lesko, gdzie dzięki uprzejmości tamtejszych władz udało się zrobić imprezę na bardzo wysokim poziomie. Niestety pogoda nas nie rozpieszczała i zawodnicy walczyli o jak najlepsze czasy w zimnej i deszczowej aurze. Spośród 34 załóg w swoich klasach zwyciężyli:

Klasa K1
1. Patryk Setlak / Piotr Rutana - Fiat 126p
2. Marcin Tabasz / Marek Szęszoł - Fiat 126p

Klasa K2
1. Dariusz Gajdosz / Marek Kujawski - Fiat Cinquecento
2. Kamil Momola / Nikoletta Wiktor - Fiat Seicento
3. Wiktor Lorenc / Paweł Czuchra - Fiat Panda

Klasa K3
1. Marek Pacholarz / Łukasz Rzeszowski - Peugeot 106
2. Przemysław Osękowski / Mateusz Czekaj - Honda Civic
3. Dawid Majerski / Jakub Kocot - Volkswagen Polo

Klasa K4
1. Sebastian Filipowski / Bartłomiej Śladowski - Renault Clio
2. Krzysztof Przywara / Magdalena Grabowska - Peugeot 206
3. Wojciech Kędzior / Mateusz Trznadel - Renault Clio

Klasa K5
1. Łukasz Włodarczyk / Jakub Kwaśniewski - Subaru Impreza
2. Dawid Gucwa / Daniel Popiół - Subaru Impreza
3. Andrzej Kaczmarek / Jakub Kubat - Seat Leon

Ogromne podziękowania dla osób, które w tak niesprzyjających warunkach organizowali tą imprezę. Trzeba przyznać, że mocna ekipa z Automobilklubu "Stomil" jest gotowa na każde wyzwania. Ponad 20 sędziów pracowało przy tym Super Oesie i każdemu z osobna należą się słowa uznania! A byli to:
Marian Boczar
Remik Boczar
Paweł Dobrowolski
Dawid Draus
Kamil Drygaś
Bartłomiej Dziurzyński
Filip Hałka
Dominik Kazio
Mateusz Kolbusz
Grzegorz Krzemień
Maciej Krzemień
Filip Kubat
Jakub Kubat
Kacper Kubat
Maria Orlińska-Matelowska
Rafał Olszewski
Agnieszka Przybycińska
Monika Ryndak
Barbara Skawińska - Folta
Stanisław Skawiński
Grzegorz Szymaszek
Paweł Włoch
Agnieszka Wolak

Po raz kolejny udało nam się wspólnie stworzyć ciekawe widowisko.

Następne podziękowania składam na ręce Pana Adama Snarskiego - Burmistrza Miasta i Gminy Lesko. Pan Burmistrz stworzył świetny zespół, otwarty na nowe zadania. I tutaj chciałbym indywidualnie wymienić osoby, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować:
Barbara Kowalska
Joanna Krauz
Dawid Lipka
Dariusz Sowa
Bartosz Usyk
Tomasz Wojtanowski
Łukasz Woźniczak
Andrzej Zemlak

Zawody te nie odbyłyby się, gdyby nie Łukasz Kamiński - nasz łącznik między Leskiem i Dębicą. Jak widać oprócz bycia pilotem rajdowym, jest również świetnym organizatorem.

Dużo słów uznania dla Policji z Komendy Powiatowej Policji w Lesku, pod dowództwem pana Dariusza Góreckiego - duża pomoc oraz zaangażowanie z ich strony w znacznym stopniu podniosło bezpieczeństwo podczas rozgrywania prób sprawnościowych.

Nieopisana pomoc od Ochotniczej Straży Pożarnej. Grupa pod dowództwem pana Mateusza Semczaka punktualnie i zgodnie z planem zabezpieczała naszą imprezę.

Dziękuję Adamowi Radwańskiemu, pechowcowi tej imprezy, a zarazem fundatorowi nagród.

Na koniec chciałbym podziękować Panu Wojtkowi Tymkowi - Pizzeria Nati. Możemy śmiało polecić menu serwowane przez Pana Wojtka.

Współpraca z Wami to sama przyjemność. Stworzyliśmy wspólnie świetnie działający mechanizm co zawodnicy oraz kibice mogli zaobserwować w minioną niedzielę.

Zostało mi jeszcze dodać, że we wrześniu 2020 roku ponownie spotkamy się w Lesku, na jednej z rund Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego.

Pozdrawiam :)

Mirek Matelowski

Do pobrania:

wyniki_lesko_2019_klasy.pdf
wyniki_lesko_2019_generalka.pdf
klasyfikacja_koncowa_2019.xls

2019-10-08 | komentarzy: 0 | pobierz w formacie pdf | powiadom znajomego

Ukoronowanie wspaniałego sezonu

Bardzo udanie zakończyli sezon uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czarnej. We wrześniowym finale Europejskiego Turnieju Edukacji Drogowej (ETEC), w Genewie uplasowali się na 8 miejscu w gronie 22 zespołów. Świetnie zaprezentowaliśmy się w konkurencjach sprawnościowych, czyli na torze przeszkód i w miasteczku komunikacyjnym. Szanse na znacznie wyższą lokatę straciliśmy na zupełnie nowej konkurencji "Hazard Perceptions", która polegała na błyskawicznym wskazywaniu joystickiem potencjalnych zagrożeń dla jadącego rowerzysty. Uczniowie mieli założone gogle i poruszali się w wirtualnym mieście. Wiedza była, brakło zdolności manualnych. Kolejność drużyn na podium była zaskakująca. Wygrały Czechy, przed Słowacją i Serbią, a faworyzowane ekipy z Rosji zajęły odpowiednio miejsca 5, 6 i 10.

Organizatorzy zaplanowali wszystko z iście szwajcarską precyzją. Zapewnili szereg atrakcji, m. in. zwiedzanie zamku Chillon w Montreux i fabryki czekolady Cailler, gdzie każdy mógł do woli kosztować różnych rodzajów pysznych czekolad.
Przez te kilka dni świetnie bawiliśmy się, uczniowie nie odczuwali stresu, nie było presji na wynik. Sam wyjazd był dla nich nagrodą za zdobycie Mistrzostwa Polski, a osiągnięty, bardzo dobry, wynik jest ukoronowaniem całego sezonu. Wielkim przeżyciem dla uczniów były już 4 loty samolotem. Sama Genewa jest spokojnym i czystym miastem, pełnym urokliwych miejsc. I choć na ulicach na każdym kroku można dostrzec symbole bogactwa, sklepy i salony znanych na całym świecie szwajcarskich firm, ludzie są życzliwi i żyją bez pośpiechu, co widać szczególnie na drogach. Wielkie wrażenie wywarła na nas największa na świecie, 140-metrowa fontanna Jet dEau i krystalicznie czysta woda w Jeziorze Genewskim.
Turniejową atmosferę mogli poczuć rodzice, którzy wybrali się z nami do Szwajcarii. Głośno dopingowali naszych zawodników, razem tworzyliśmy niezwykle barwną i roześmianą grupę. Skład superdrużyny - Olga Jensz, Daria Malec, Kinga Skowron, Miłosz Szkodziński, Mateusz Kubicki.

galeria zdjęć

pp


2019-09-17 | komentarzy: 0 | pobierz w formacie pdf | powiadom znajomego

 

Zupełna nowość!
Przed nami kolejna już runda pucharowa: 5. Runda Pucharu Automobilklubu "Stomil" w Dębicy i 5. Runda Mistrzostw Galicji 2019. Tym razem jednak sporo świeżości - nowa trasa w rajdowej specyfice polskich asfaltów w okolicach gminy Lesko. Załogi zmierzą się z nowym odcinkiem trzykrotnie. Pamiętajcie, że zgłosić może się każdy, samochodem posiadającym ważny przegląd i OC. Zgłoszenia można przesyłać do dnia 03.10.2019. Więcej szczegółów znajdziecie w regulaminie uzupełniającym.
Ogromne podziękowania za zaangażowanie i wsparcie ze strony Gminy i Miasta Lesko, bez których impreza ta nie doszłaby do skutku!
Mamy wielkie chęci i zamiar świetnie się bawić tego dnia podczas naszych rajdowych rywalizacji w okolicach Leska, dzielnie promować ten region, a w między czasie zintegrować się podczas ciepłego posiłku, przewidzianego w trakcie zawodów.
Po zawodach będziemy odbywać przejazdy licytowane, wciąż na zamkniętej i zabezpieczonej trasie, co pozwoli zawodnikom odstresować się z całodniowego napięcia.

MR

Do pobrania:

reg_uzup_Super_Oes_Lesko_2019_zatw.pdf
zgloszenie_Lesko_2019.pdf
uzyczenie_pojazdu.doc
plakat_Lesko.jpg
zgloszenie_Lesko_2019.doc
lista_zgloszen_Lesko_2019_f.pdf
Harmonogram_OA_BK_Lesko_2019.pdf

Nasi partnerzy:
Projekt i wykonanie UniHost.pl