sobota, 02.03.2024r.
Imieniny: Halszki, Heleny, Karola

2011-02-23

AK Stomil po Rajdzie Lotos. 

19 lutego ruszył Rajdowy Puchar Polski 2011, który w tym roku rozpoczął Rajd Lotos Baltic Cup. Zwycięzcy wyścigu Baj - Zalas w klasie Gość, Michał Kidawa z Wojciechem Wysokińskim poczuli się w obowiązku reprezentować nasz Klub na tej imprezie, dlatego pojawili się w Gdańsku dobrze znaną Hondą Civic Type-R. Przed rajdem mówili:

Michał Kidawa: Rajdem Lotos zainaugurujemy tegoroczny cykl Rajdowego Pucharu Polski. Mamy w planach pełny cykl tych rozgrywek, jednak o punkty zaczniemy walczyć prawdopodobnie od Kwietniowego Rajdu Świdnickiego. Na Lotos jedziemy raczej aby potrenować oraz dać wiele frajdy sobie i oglądającym. Nie mieliśmy niestety okazji za wiele pojeździć na kolcach więc nasz wynik może być nieco słabszy niż byśmy oczekiwali. Mamy jednak nadzieję, że impreza będzie udana i dostarczy wielu pozytywnych wrażeń.

Jak się okazało zarówno wynik jak i wrażenia przerosły oczekiwania załogi.

Michał Kidawa: 7 Lotos Baltic Cup okazał się dla nas bardzo pozytywnym rozpoczęciem sezonu RPP. Drugie miejsce w grupie N i szóste w generalce są lokatami, w które nie mierzyliśmy jadąc na rajd, szczególnie z powodu braku treningu na oponach kolcowanych. Pierwszy raz miałem okazję przejechać się na nich dopiero na rajdzie. Pozycja mogłaby być jeszcze wyższa, jednak na pierwszym odcinku byliśmy blokowani przez poprzedzającą nas załogę jakieś 5 kilometrów, a na trzeciej próbie nieoczekiwanie "wyrosło" nam na drodze drzewo, przez co od trzeciego odcinka musieliśmy jechać bardzo uważnie, szczególnie na lewych zakrętach przez mocno skrzywione koło. Wrażenia jednak są niezapomniane i jak dla mnie rajd był nie do porównania z rundami asfaltowymi. Będziemy starać się w przyszłości brać udział we wszystkich imprezach na luźnych nawierzchniach, ponieważ według mnie są bez porównania bardziej widowiskowe i emocjonujące.

Załodze gratulujemy i życzymy kolejnych udanych występów.
pp


Nasi partnerzy: