sobota, 20.04.2024r.
Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

2012-09-09

Nasi w Rajdzie Mieleckim

Dobiegł końca XII Rajd Mielecki Targum - 5 runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego, 2 runda Mistrzostw Strefy Wschodniej oraz II runda Mistrzostw Mielca w Sportach Samochodowych. W niedzielę 9 września 51 zawodników zgłosiło się na starcie w centrum miasta, aby rywalizować ze sobą na 9 odcinkach. Do powtarzających się z poprzednich lat MOSIRu i Zielonego Trójkąta (w ciekawej konfiguracji) organizator dołożył drogowe odcinki Z-Gum i Kwiatkowskiego. Trasa była więc ciekawa, organizacja bez zarzutu, a na mecie na zwycięzców czekały nagrody rzeczowe.

AK Stomil niestety po raz kolejny nie może zaliczyć Rajdu Mieleckiego do całkowiecie udanych.

Andrzej Dykas z Pawłem Piczakiem w Lancerze EVO z powodu potrąconej szykany zajęli 5 miejsce w mocno obsadzonej klasie 5.

Piotr Kudłacz z Dominikiem Przywarą w Renault Clio nie ukończyli zawodów z powodu awarii skrzyni biegów.

Paweł Prokop z Patrykiem Kielarem we Fiacie 126p przez cały rajd walczyli z blokującymi się hamulcami i urwanym wydechem, ale ostatecznie zajęli 1 miejsce w słabo obsadzonej klasie 1.