sobota, 15.05.2021r.
Imieniny: Dionizego, Nadziei, Zofii

2013-05-20 | komentarzy: 34 | pobierz w formacie pdf | powiadom znajomego

Zaproszenie na zawody „Świnia 2013"

Dzięki uprzejmości Pani Burmistrz Pilzna, w dniu 26 maja 2013r. będziemy się ścigać na trasie Zwiernik – Łosie (Łusie lub Usie) bo tak różnie nazywany jest ten przysiółek, położony tuż przy granicy powiatu tarnowskiego. W tym miejscu na trzech wzniesieniach znajdują się  trzy wyniosłości o nazwie „Świnia Góra”. Wyścig ten będzie II eliminacją Samochodowych Zawodów Klubowych.

W dniu Wyścigu spotykamy się od godz. 7 w szkole w Zwierniku. O 9:15 odbędzie się przejazd zapoznawczy, o 10 treningowy, a następnie 3 wyścigowe. Zgłoszenie na odpowiednim formularzu zostanie przyjęte tylko po opłaceniu wpisowego w wysokości 80 zł (w tym gorący posiłek).

Trasa będzie miała regulaminową długość 1,4 km i na niej zgodnie z nowymi zaleceniami PZM będziemy się ścigać ze średnią prędkością nie większą niż 70 km/h. Znajdziemy na niej gładki asfalt, szybkie i wolniejsze partie, podjazdy, szczyty i spadania. Na zjeździe, 500 m od startu, przed zakrętem na mostku,  będzie ustawiona szykana spowalniająca, tak aby nie zjechać do przepływającego tam potoczku. Na trasie, na trzech ostrzejszych zakrętach będą ustawione pachołki ograniczające „cięcie” zakrętów. Sędziowie faktu będą odnotowywać wszystkie przypadki przesunięcia bądź potracenia pachołków i zjechania na pobocze. Każdy taki incydent będzie skutkował 5 sekundową karą. Wszystko to niestety nie uchroni nas przed uszkodzeniami poboczy drogi w trakcie imprezy, ale chcemy zmniejszyć  je do minimum. Chcielibyśmy mieć dalej opinię organizatora który pozostawia po imprezie nieuszkodzoną drogę pomimo organizowania szybkich przejazdów.

Kibiców, dla ich własnego bezpieczeństwa, prosimy o nie przemieszczanie się w trakcie imprezy drogą bądź poboczami zamkniętego dla ruchu odcinka ale o przebywanie w miejscach dla nich przeznaczonych.

Chcielibyśmy mieć dalej możliwość organizowania naszych imprez na nowych odcinkach dróg, których gminy budują dużo więcej niż jesteśmy w stanie zagospodarować pod nasze imprezy. Do sportowego wykorzystania czekają już drogi w Jodłowej – na Wisową, w Kopalinie nowa trasa na Magę, a w Brzezinach na Pogwizdów.

Chcemy aby nasze wyścigi były dalej atrakcyjne dla kibiców i uczestników, a także uczyły bezpiecznej jazdy.

Zapraszam

Zamieszczamy onboard z odcinka Świnia, jednocześnie przypominamy o zakazie przebywania przez zawodników na trasie przed Wyścigiem.


Jerzy Matelowski

Do pobrania:

lista_zgloszen_swinia_2013.pdf
lista_startowa_swinia_2013.pdf
mapka_swinia_dojazd.pdf
mapka_swinia_odcinek.pdf
zgloszenie_swinia2013.doc
regulamin_swinia2013.doc

Nasi partnerzy:
Projekt i wykonanie UniHost.pl