czwartek, 09.02.2023r.
Imieniny: Bernarda, Eryki, Rajmunda

2013-06-17

Weekendowe starty naszych zawodników. 

W ostatni weekend odbyła się 4 runda Rajdowego Pucharu Polski, czyli 9 Rajd Kaszub. Startowała w nim nasza załoga Michał Kidawa / Wojciech Wysokiński w BMW 318is i zajęła doskonałe 5 miejsce w klasyfikacji generalnej zostawiając w tyle dużo mocniejsze samochody rywali.

Michał Kidawa: Świetny rajd. Pomijając już śledziki i "Kapera" nad naszym pięknym bałtyckim morzem, odcinki wyjątkowo szybkie i przyjemne, moim skromnym zdaniem najlepsze w tym sezonie. Ponadto fantastyczna organizacja, prolog i relacja live sprawiły, że czuliśmy się jak w Mistrzostwach Polski, a nie jak to przeważnie bywa jak zło konieczne. Wielkie słowa uznania dla organizatorów. Mieliśmy kilka niewielkich przygód, których z rajdu na rajd jest coraz mniej, co sprawia, że naszym 24-letnim dziadkiem postaramy się w przyszłych rajdach walczyć o czołowe lokaty w generalce. Podziękowania dla naszej ekipy za sprawne odbudowanie silnika po Rajdzie Wisły oraz pozdrowienia dla kibiców! Mam nadzieję, że się podobało :)

Wojtek Wysokiński: Bardzo przyjemny rajd, super organizacja, świetne odcinki specjalne, wspaniali kibice a co najważniejsze wysoka lokata w klasyfikacji generalnej rajdu! Kolejny raz udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie rywalizować z chłopakami z czołówki Rajdowego Pucharu Polski. Jesteśmy zadowoleni z opisu, który bardzo dobrze się sprawdził. Wszyscy mieliśmy lekkie obawy co do funkcjonowania samochodu świeżo po wymianie silnika, lecz jak się okazało niepotrzebnie. Bmka sprawowała się bez zarzutów. Wielkie podziękowania  dla chłopaków z serwisu (Wasze nieprzespane noce przyniosły efekt!), naszych sponsorów: Galicja i Ravi jak również dla kibiców za doping! Do zobaczenia na Rajdzie Karkonoskim, a wcześniej na trzecioligowym Rajdzie Ziemi Bocheńskiej.

W tym samym czasie odbyła się również II runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego, czyli Mielecki Rajd Czterdziestolecia. Organizator przygotował 3 odcinki znane z poprzednich edycji: Zielony Trójkąt, Iwaszkiewicza i Kwiatkowskiego - wszystkie przejeżdżane 3 razy. Na starcie pojawiło się 47 załóg w tym 3 reprezentujące nasz klub.

Piotr Kudłacz / Dominik Przywara - Renault Clio - Rajd przejechaliśmy czysto i bez przygód, straconych sekund należy szukać w źle dobranych oponach i brakach mocowych naszego Clio - 6 miejsce w klasie 3 (do 2000 cm3)

Grzegorz Olszewski / Łukasz Patla - Opel Astra GSi - Jesteśmy zadowoleni z naszego debiutu w KJS, popełniliśmy parę błędów m.in na szykanie, a najwięcej nauczyliśmy się na technicznym odcinku Zielony Trójkąt - 11 miejsce w klasie 3 (do 2000 cm3)

Paweł Prokop / Paulina Teper - Fiat 126p - Rajd zaczęliśmy od tradycyjnych już problemów z trzymającymi hamulcami. Ale z odcinka na odcinek coraz bardziej odnajdywaliśmy się w nowym składzie i w nowej dosyć nie konkurencyjnej dla nas klasie - 9 miejsce w klasie 1 (do 1400 cm3)

Galerie zdjęć z KJSu

Onboardy G.Olszewski/Ł.Patla

Onboard M.Kidawa/W.Wysokiński
pp


Nasi partnerzy: