czwartek, 09.02.2023r.
Imieniny: Bernarda, Eryki, Rajmunda

2013-07-09

Zawodnicy AK Stomil po Rajdzie Karkonoskim.

W dniach 5-7 lipca odbył się 28 Rajd Karkonoski, połączona runda Rajdowych Mistrzostw Polski oraz Rajdowego Pucharu Polski. Na starcie stanęły 2 załogi reprezentujące nasz klub.

Michał Kidawa z Wojciechem Wysokińskim w BMW 318is osiągnęli życiowy wynik wygrywając klasę E30 oraz zajmując 4 miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

Michał Kidawa / Wojciech Wysokiński: Super rajd! Świetne, bardzo zróżnicowane odcinki, super organizacja, świetni kibice, a co najważniejsze najlepszy wynik w naszej "karierze". Jak do tej pory Rajd Karkonoski był dla nas pechowy i nie darzyliśmy go sympatią. Co więcej powiedzieć.. Opis siadł, babcia beta chodziła jak powinna, mechanicy odwalili bardzo dobrą robote po Rajdzie Ziemi Bocheńskiej (szczególne podziękowania dla Marcina i Krzycha). Super walka z Tomkiem Smorawińskim i Radkiem Banachem o dziesiąte części sekundy! Krótko mówiąc jest progres i to nas cieszy! Podziękowania dla firm Ravi i Galicja za wsparcie i dla kibiców, których od razu zapraszamy na Rajd Rzeszowski! Do zobaczenia na serwisie i OSach.

Adam Sidor z Bartłomiejem Dziurzyńskim w Oplu Astra GSi nie ukończyli rajdu z powodu awarii silnika.

Adam Sidor / Bartłomiej Dziurzyński: Po pierwszym odcinku byliśmy w dobrych nastrojach, jadąc raczej asekuracyjnie wykręciliśmy 2 czas w klasie. Niestety już na 2 odcinku marzenia prysły wraz z awarią silnika, urwane 2 korby i dziury w bloku skutecznie zakończyły naszą jazdę. Teraz musimy oszacować straty i odbudować motor przed naszym prawie domowym Rajdem Rzeszowskim. Tegoroczne trasy zostały przesunięte prawie pod Ropczyce (http://www.rajd.rzeszow.pl/trasa), więc wszystkich dębickich i nie tylko kibiców serdecznie zapraszamy. Dziękujemy kibicom z Krakowa, którzy swoim białym busem doholowali nas na metę odcinka. Dziękujemy również niezmiennie nas wspierającym sponsorom: Rotinger, Moto-Hurt, ZPN Tabor oraz Degum.


pp


Nasi partnerzy: