wtorek, 16.04.2024r.
Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

2013-08-14

AK STOMIL po Rajdzie Tatrzańskim

W dniach 3-4 sierpnia odbyła się 9 i 10 eliminacja Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w trialu organizowana przez AMK Gorce. Baza zawodów ulokowana była w Nowym Targu przy Długiej Polanie. Odcinki usytuowane były w lasach Waksmundu, jeden sztucznie ułożony przy biurze rajdu. Zawodnikom dawała się we znaki upalna pogoda, a orzezwienia  można było szukać w górskich potokach, którymi prowadziła część trasy. W klasie otwartej Pucharu Polski w której startują nasi klubowicze rywalizacja bardzo się zaostrzyła. W sobotę pierwszą piątkę dzieliło zaledwie dwa punkty karne i o kolejności decydowały odcinki przejechane na czysto. Wygrał Rafał Ścianek z AMK Gorce (15 pkt) przed Zbigniewem Lenartem z MKS Trial Ochotnica (15 pkt) i Rafałem Knurowskim z AMK Gorce (16 pkt). Czwarte i piąte miejsce zajęli nasi klubowicze Konrad Susz (16 pkt) i Wojciech Bolek (17 pkt). Grzegorz Grabowy był 12-sty (37 pkt). Sobotnie zmagania zakończono paradą motocykli do rynku w Nowym Targu. Odbyły się tez pokazy trialu prezentowane przez czołówkę Mistrzostw Polski. Nagrodą dla najlepszego był Puchar Burmistrza Nowego Targu. Zwyciężył Michał Łukaszczyk z AMK Gorce. Następnie odbył się koncert Country prowadzony przez Korneliusza Pacude. Gościem sobotniej imprezy był Prezes AK Stomil Jerzy Matelowski wraz z małżonką.

Niedzielna rywalizacja również  była bardzo wyrównana. Z naszych zawodników najlepiej wypadł Wojciech Bolek, który zajął trzecie miejsce (16 pkt). Konrad Susz był ósmy (20 pkt), Grzegorz Grabowy był trzynasty (28 pkt). Wygrał Krzysztof Guroś (10 pkt) przed Rafałem Ściankiem (13 pkt) obaj z AMK Gorce.

Ostatnie dwie eliminacje M.P i P.P w trialu odbędą się w dniach 27-28 września w Szklarskiej Porębie. Szanse na końcowy triumf w klasie otwartej Pucharu Polski ma trzech zawodników. Prowadzi Konrad Susz (720 pkt) przed Wojciechem Bolkiem (625 pkt).Trzeci jest Zbigniew Lenart z MKS Trial Ochotnica (575 pkt).