ZAPROSZENIE NA WYŚCIG BAJ 2012. Trzecia eliminacja SZK 2012 rozegrana zostanie na trasie prowadzącej przez przysiółki Brzezin

Zaproszenie na Wyścig Baj 2012

Trzecia eliminacja SZK 2012 rozegrana zostanie na trasie prowadzącej przez przysiółki Brzezin: Rynek, Baj, Zalas, Bukowina i Zalipie, sam Wyścig przez Baj, Zalas i Bukowinę. Spotykamy się w budynku Centrum Edukacji Ekologicznej, który jeszcze parę lat temu pełnił funkcję szkoły podstawowej w Brzezinach i był postawiony w 1891 r. jako budynek murowany kryty dachówką. Na placu szkolnym i na placu sąsiadującego ośrodka zdrowia, będziemy mieli parking, BT i odprawę przed startem. Tutaj prezentować będziemy wyniki z przejazdów treningowych i wyścigowych. Z grilla będziemy serwować posiłek i herbatę, a na zakończenie ogłosimy tu wyniki i na spotkaniu z władzami wsi i gminy rozdamy okolicznościowe puchary. Na okoliczność nie planowanego deszczu biuro imprezy i rozdanie nagród przeprowadzimy w sali widowiskowej wewnątrz budynku.

Z uprzejmości Brzezin korzystaliśmy już kilkakrotnie, odnotowane to zostało w okolicznościowym folderze. Cieszymy się, że możemy być goszczeni w tym uroczym zakątku ziemi ropczyckiej, gdzie jak piszą woda jest czysta, a trawa zielona. Z centrum wsi wyjeżdżać będziemy na zachód, koło dworu, który wprawdzie chyli się już ku upadkowi, lecz położony jest w stylowym parku. Oba zabytki położone są na charakterystycznym zakręcie około 1 km przed startem, który zlokalizowany jest w przysiółku Baj. Na trasie na jednej z prostych będzie umiejscowiona szykana. Na szczycie niedaleko kapliczki położone jest dobre miejsce widokowe na trasę zawodów, a jeszcze lepsze na dolinę z widokiem na centrum Brzezin.

Po zjeździe z trasy zapraszamy do drewnianego kościółka parafialnego z 1501 r., który jest perełką architektury drewnianej. W całości można go wstawić do muzeum, gdyż modrzewiowa konstrukcja obiektu, jak też wewnętrzna polichromia jest przykładem wzorowej dbałości mieszkańców Brzezin o swoje przez okres 500 lat. Oglądajcie i mówcie o tym wszędzie. W Brzezinach nigdy nie było kolei, nie ma tu zjazdów z autostrady, a mimo tego ludzie żyją tu zasobnie jakby przy szmaragdowym szlaku z pracy własnych rąk i roztropności władz. Brzeziny mają już ponad 600 lat, mają swoją historię, mimo że powstały poza granicami królestwa Kazimierza Wielkiego.

3 czerwca 2012 roku pod krzyżem III Tysiąclecia w Chechłach świętowaliśmy 650-lecie królewskiego miasta Ropczyce. Będziemy pamięcią wracać do tej imprezy. Brzeziny są częścią ziemi ropczyckiej i 22 lipca dalej świętować będziemy tę rocznicę. Zapraszam.

W skrócie o Wyścigu:

  • data: 22 lipca 2012
  • długość trasy 2 km
  • wpisowe 100 zł
  • wyścig w systemie GSMP: 1 przejazd zapoznawczy, 2 treningowe (z pomiarem), 3 wyścigowe (z pomiarem do klasyfikacji) - w sumie 12 km oesowych
  • kategoryczny zakaz treningów na trasie od momentu ukazania się regulaminów do dnia wyścigu pod karą wykluczenia z zawodów