czwartek, 09.02.2023r.
Imieniny: Bernarda, Eryki, Rajmunda

2011-10-16

1 Wystawa Samochodów Zabytkowych i Klasycznych w Dębicy

Wielkim sukcesem zakończyła się 1 Wystawa Samochodów Zabytkowych i Klasycznych w Dębicy. Niedziela przywitała nas niskimi temperaturami ale też pięknym słońcem. Na wystawę przyjechało ponad 40 pięknych samochodów oraz motocykli z Dębicy, Rzeszowa, Mielca, Jarosławia i Tarnowa. Największą sensację wzbudził Hanomag Kurier - jeszcze nie odresaurowane auto zbudowane w 1934 roku dla niemieckich oficerów. Nie zabrakło Fiatów: 126p, 125p i 132, Wartburgów, Trabantów i VW Garbusów. Można było oglądać również wyjątkowe egzemparze Chevroleta Vega, Toyoty Crown, Mercedesa 110 i 123CE, Mazdy 929, Mini a nawet VW Caddy. Z tłumu wyróżniały się motocykle: Harley Davidson z bocznym wózkiem, MZ oraz Moto Guzzi.

Wystawa pomimo lokalizacji poza centrum miasta przyciągnęła wielu zwiedzających zarówno zmotoryzowanych jak i pieszych. "Pokazuje to, jak duże jest zapotrzebowanie w Dębicy na takie imprezy. W przyszłym roku napewno odbędą się kolejne edycje, na które serdecznie zapraszam" - mówi Bartek Dziurzyński - głowny organizator i największy miłośnik starszej motoryzacji w Dębicy.

Dziękujemy firmom Cheeloo, Akton, Automobiles oraz Bogdanowi Knychowi za pomoc w organizacji. Dziękujemy kolegom DJ-om za oprawę muzyczną, Panu Kazimierzowi Sakowi za udostępnienie stadionu oraz Panu Jackowi Dymitrowskiemu - dyrektorowi muzeum w Dębicy.

galeria zdjęć

film z wystawy

pp


Nasi partnerzy: