sobota, 15.05.2021r.
Imieniny: Dionizego, Nadziei, Zofii

2013-04-23 | komentarzy: 0 | pobierz w formacie pdf | powiadom znajomego

Powiatowy Turniej BRD

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym ma wieloletnie tradycje. W tym roku odbywa się już jego XXXVI edycja. Jak co roku w Turnieju bierze udział setki tysięcy dzieci i młodzieży z całej Polski. Rywalizują oni ze sobą najpierw na szczeblu gminnym, później powiatowym, wreszcie wojewódzkim. Ukoronowaniem rywalizacji jest finał ogólnopolski, w którym biorą udział najlepsze drużyny z 16 województw w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W Czarnej eliminacje gminne odbyły się 16 kwietnia. W młodszej kategorii zwyciężyli uczniowie z Czarnej przed Borową i Różą, zaś wśród gimnazjalistów wygrała Czarna przed Różą i Borową.

W kolejnym etapie, już na szczeblu powiatowym, który był organizowany również w Czarnej 20 kwietnia, wzięły udział drużyny z gmin powiatu dębickiego. Organizatorzy – Starostwo Powiatowe w Dębicy, WORD w Rzeszowie, Automobilklub Stomil w Dębicy, Komenda Powiatowa Policji, Komisariat Policji w Czarnej, Gminne Centrum Kultury i Promocji w Czarnej oraz Zespół Szkół w Czarnej, gościli 4 ekipy ze szkół podstawowych i 6 z gimnazjalnych. Uczniowie rywalizowali między sobą na torze przeszkód, w miasteczku komunikacyjnym, udzielając pierwszej pomocy oraz pisząc test z przepisów ruchu drogowego. Bezkonkurencyjni we wszystkich kategoriach okazali się uczniowie z Czarnej. Młodsi w pokonanym polu pozostawili drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Dębicy, z Pilzna i Pustkowa. Gimnazjaliści pokonali rówieśników z Jaworza Górnego, Jodłowej, Pustkowa, Nawsia Brzosteckiego oraz Żyrakowa. Najlepszym zawodnikiem w kategorii szkół podstawowych został Mateusz Dulian, a wśród gimnazjalistów triumfował Maciej Para.

Wszyscy zawodnicy otrzymali cenne nagrody (sprzęt elektroniczny, turystyczny i sportowy.). Fundatorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Dębicy, Gminne Centrum Kultury i Promocji w Czarnej, Automobilklub Stomil Dębica, WORD Rzeszów, Pan Jerzy Pater, Pan Piotr Gruszowski,  Panowie Artur Rokita i Grzegorz Kizior Firma „Ark-Pol”.

A nagrody wręczali: Wójt Gminy Czarna Józef Chudy, Dyrektor GZEAS w Czarnej Artur Fronc, z-ca Dyrektora WORD w Rzeszowie Stanisław Skawiński, Prezes Automobilklubu Stomil Dębica Jerzy Matelowski, przedstawiciele Policji Robert Kras i Jerzy Labak oraz wicedyrektor Zespołu Szkół w Czarnej Barbara Socha.

Do kolejnego etapu – wojewódzkiego awansowały obydwie drużyny z Czarnej.

galeria zdjęć

Jerzy Ostręga – opiekun drużyn z Czarnej


Nasi partnerzy:
Projekt i wykonanie UniHost.pl